2020-21 First Preliminary Round – Second Leg Fixtures

The First Preliminary Round second leg matches of the 2020-21 Total CAF Confederation Cup take place this weekend.

Aggregate winners will join holders RS Berkane (Morocco), Ahly Tripoli (Libya), Al Hilal Elobied (Sudan), DC Motema Pembe (DR Congo), ES Setif (Algeria), ESAE FC (Benin), Étoile Sportive du Sahel (Tunisia), FC De San Pedro (Cote d’Ivoire), JS Kabylie (Algeria), Kampala Capital City Authority (Uganda), Orlando Pirates (South Africa), Pyramids FC (Egypt), União Desportiva do Songo (Mozambique) and GD Sagrada Esperanca (Angola) in the second preliminary round.

All times in GMT

Friday 4 December 2020

18:00 Cairo / Arab Contractors (Egypt) – Arta Solar7 (Djibouti) (1-0)

Saturday 5 December 2020

13:00 Lusaka / NAPSA Stars (Zambia) – Ngazi Sport (Comoros) (5-1)

13:30 Bloemfontein / Bloemfontein Celtic (South Africa) – AS Maniema Union (DR Congo) (2-0)

14:30 Niamey / US Gendarmerie (Niger) – Yeelen Olympique (Mali) (1-0)

15:00 Kaduna / Kano Pillars (Nigeria) – ASC Jaraaf (Senegal) (1-3)

16:00 Zanzibar City / KVZ (Zanzibar) – El Amal Atbara (Sudan) (0-1)

18:00 Ouagadougou / Salitas (Burkina Faso) – Ashantigold (Ghana) (0-0)

19:00 Casablanca / TAS (Morocco) – Gamtel (Gambia) (1-0)

Sunday 6 December 2020

13:00 Addis Ababa / Fasil Kenema (Ethiopia) – US Monastir (Tunisia) (0-2)

13:00 Kigali / AS Kigali (Rwanda) – Orapa United (Botswana) (1-2)

13:00 Lusaka / Green Eagles (Zambia) – Musongati (Burundi) (2-2)

14:00 Djibouti Ville / Horseed (Somalia) – Al Ittihad (Libya) (1-4)

14:00 El Obeid / Al Rabita Juba (South Sudan) – Namungo (Tanzania) (0-3)

14:00 Luanda / Bravos de Maquis (Angola) – Etoile du Congo (Congo) (1-1)

14:30 Garoua / Coton Sport (Cameroon) – Unisport de Sokode (Togo) (2-0)

15:00 N’Djamena / Renaissance (Chad) – CI Kamsar (Guinea) (0-0)

15:00 Port Harcourt / Rivers United (Nigeria) – Futuro Kings (Equatorial Guinea) (1-2)

16:00 Nouakchott / Tevragh Zeina (Mauritania) – AS Kaloum (Guinea) (1-1)

*Following the disqualification of Eswatini club, GD Sagrada Esperanca (Angola) is qualified to the next round.

Alliance Plus Tv